Update status aggregator (6.x-2.0-alpha1) - en to ast translation catalogue (12 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Status
ast: Estáu

en: error
ast: fallu

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: view
ast: vista

en: Core
ast: Motor

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: Site name
ast: Nome del sitiu

en: Domain
ast: Dominiu

en: update
ast: anovar

en: warning
ast: avisu
