Upgrade Status (6.x-1.0) - en to fr translation catalogue (31 entries)

en: error
fr: erreur

en: Download
fr: Téléchargement

en: view
fr: voir

en: Release notes
fr: Notes de version

en: Check manually
fr: Vérifier manuellement

en: Change
fr: Modifier

en: warning
fr: avertissement

en: Themes
fr: Thèmes

en: Available
fr: Disponible

en: Revoked!
fr: Révoquée !

en: Project not secure
fr: Projet non sécurisé

en: This project has been labeled insecure by the Drupal security team, and is no longer available for download. Immediately disabling everything included by this project is strongly recommended!
fr: Ce projet a été marqué comme posant un risque de sécurité par l'équipe de sécurité de Drupal, et n'est plus disponible au téléchargement. Il est fortement recommandé de désactiver immédiatement l'ensemble des modules et thèmes de ce projet !

en: No available releases found
fr: Aucune version disponible

en: Invalid info
fr: Information invalide

en: Security update required!
fr: Mise à jour de sécurité nécessaire !

en: Recommended version:
fr: Version recommandée :

en: Security update:
fr: Mise à jour de sécurité :

en: Latest version:
fr: Dernière version :

en: Development version:
fr: Version de développement :

en: Also available:
fr: Également disponible :

en: Depends on: !dependencies
fr: Dépend de : !dependencies

en: Required by: !required
fr: Requis par  : !required

en: Failed to fetch available update data
fr: Échec de la récupération des informations de mise à jour

en: Attempted to fetch information about all available new releases and updates.
fr: Tentative de récupération des informations de toutes les nouvelles versions et mises à jour disponibles.

en: Unable to fetch any information about available new releases and updates.
fr: Impossible de recupérer l'information des nouvelles versions et mises à jour.

en: Last checked: @time ago
fr: Dernière vérification : il y a @time

en: Last checked: never
fr: Dernière vérification : jamais

en: Includes: %includes
fr: Contient : %includes

en: Disabled modules
fr: Modules désactivés

en: Disabled themes
fr: Thèmes désactivés

en: Drupal Upgrade
fr: Mise à jour Drupal
