Upgrade Status (6.x-1.1) - en to tr translation catalogue (36 entries)

en: Disable
tr: Devre dışı bırak

en: error
tr: hata

en: Download
tr: İndir

en: view
tr: görüntüle

en: Release notes
tr: Sürüm notları

en: Modules
tr: Modüller

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Check manually
tr: Elle kontrol edin

en: Change
tr: Değiştir

en: warning
tr: uyarı

en: Themes
tr: Temalar

en: Available
tr: Mevcut

en: ok
tr: tamam

en: Revoked!
tr: Feshedildi!

en: Project not secure
tr: Proje güvenli değil

en: This project has been labeled insecure by the Drupal security team, and is no longer available for download. Immediately disabling everything included by this project is strongly recommended!
tr: Bu proje Drupal güvenlik ekibi tarafından güvensiz olarak etiketlendi ve indirilemez durumda. Bu proje kapsamındaki her şeyin acilen devre dışı bırakılması şiddetle önerilir!

en: No available releases found
tr: Kullanılabilir sürüm bulunamadı

en: Invalid info
tr: Geçersiz bilgi

en: Security update required!
tr: Güvenlik güncellemesi gerekiyor!

en: Recommended version:
tr: Önerilen sürüm:

en: Security update:
tr: Güvenlik güncellemesi:

en: Latest version:
tr: Son sürüm:

en: Development version:
tr: Geliştirme sürümü:

en: Also available:
tr: Ayrıca:

en: Depends on: !dependencies
tr: Gerekenler: !dependencies

en: Required by: !required
tr: İhtiyaç duyanlar: !required

en: Drupal core
tr: Drupal çekirdeği

en: Failed to fetch available update data
tr: Mevcut güncelleştirme verisi alınamadı

en: Attempted to fetch information about all available new releases and updates.
tr: Yeni sürümler ve güncellemeler ile ilgili bilgi alınmaya çalışıldı.

en: Unable to fetch any information about available new releases and updates.
tr: Mevcut yeni sürüm ve güncellemeler hakkında bilgi getirilemedi.

en: Last checked: @time ago
tr: Son kontrol: @time önce

en: Last checked: never
tr: Son kontrol: hiçbir zaman

en: Includes: %includes
tr: Kapsamı: %includes

en: Disabled modules
tr: Kullanıma kapalı eklentiler

en: Disabled themes
tr: Kullanıma kapalı temalar

en: Update modules
tr: Eklentileri güncelle
