Upgrade Status (6.x-1.2-alpha1) - en to da translation catalogue (42 entries)

en: Disable
da: Deaktivér

en: error
da: fejl

en: view
da: vis

en: The configuration options have been saved.
da: Indstillingerne er blevet gemt.

en: Modules
da: Moduler

en: Unknown
da: Ukendt

en: Check manually
da: Manuel kontrol

en: Change
da: Skift

en: warning
da: advarsel

en: Themes
da: Temaer

en: Available
da: Tilgængelig

en: Revoked!
da: Tilbagekaldt!

en: Project not secure
da: Projekt ikke sikkert

en: This project has been labeled insecure by the Drupal security team, and is no longer available for download. Immediately disabling everything included by this project is strongly recommended!
da: Projektet er markeret usikkert af Drupal sikkerhedsgruppe, og kan ikke længere hentes. Det anbefales at deaktivere alt der vedrører dette projekt!

en: No available releases found
da: Ingen udgivelser til rådighed

en: Invalid info
da: Ugyldig information

en: Security update required!
da: Sikkerhedsopdatering påkrævet!

en: Recommended version:
da: Anbefalet version:

en: Security update:
da: Sikkerhedsopdatering:

en: Latest version:
da: Seneste version:

en: Development version:
da: Udviklingsversion:

en: Also available:
da: Også tilgængelig:

en: In development
da: Under udvikling

en: Depends on: !dependencies
da: Afhænger af: !dependencies

en: Required by: !required
da: Kræves af: !required

en: Drupal core
da: Drupal

en: Failed to fetch available update data
da: Kunne ikke hente opdateringsdata.

en: Attempted to fetch information about all available new releases and updates.
da: Forsøgte at hente information om alle nye udgivelser og opdateringer.

en: Unable to fetch any information about available new releases and updates.
da: Kan ikke hente information om alle tilgængelige udgivelser og opdateringer.

en: Last checked: @time ago
da: Sidst kontrolleret for @time siden

en: Last checked: never
da: Sidst kontrolleret: aldrig

en: Includes: %includes
da: Indeholder: %includes

en: Disabled modules
da: Deaktiverede moduler

en: Disabled themes
da: Deaktiverede temaer

en: Update modules
da: Opdatér moduler

en: Failed to get available update data.
da: Kunne ikke hente opdateringsdata.

en: No available update data
da: Ingen tilgængelige opdateringsdata

en: Includes:
da: Indeholder:

en: Enabled: %includes
da: Aktiveret: %includes

en: Disabled: %disabled
da: Deaktiveret: %disabled

en: Depends on: !basethemes
da: Afhænger af: !basethemes

en: Required by: %subthemes
da: Krævet af: %subthemes
