Upgrade Status (6.x-1.2-alpha1) - en to pt translation catalogue (41 entries)

en: Disable
pt: Desativar

en: error
pt: erro

en: view
pt: ver

en: The configuration options have been saved.
pt: As opções de configuração foram guardadas.

en: Modules
pt: Módulos

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: Check manually
pt: Verificar manualmente

en: Change
pt: Mudar

en: warning
pt: aviso

en: Themes
pt: Temas

en: Available
pt: Disponível

en: Revoked!
pt: Revogado!

en: Project not secure
pt: Projeto inseguro

en: This project has been labeled insecure by the Drupal security team, and is no longer available for download. Immediately disabling everything included by this project is strongly recommended!
pt: Este projeto foi marcado como inseguro pela equipa de segurança do Drupal e já não está disponível para download. É fortemente recomendado que desative imediatamente tudo o que está incluído neste projecto!

en: No available releases found
pt: Não foram encontradas versões disponíveis

en: Invalid info
pt: Informação inválida

en: Security update required!
pt: Necessária atualização de segurança!

en: Recommended version:
pt: Versão recomendada:

en: Security update:
pt: Atualização de segurança:

en: Latest version:
pt: Última versão:

en: Development version:
pt: Versão de desenvolvimento:

en: Also available:
pt: Também disponível:

en: Depends on: !dependencies
pt: Depende de: !dependencies

en: Required by: !required
pt: Requerido por: !required

en: Drupal core
pt: Núcleo do Drupal

en: Failed to fetch available update data
pt: Não foi possível obter informação acerca das actualizações disponíveis

en: Attempted to fetch information about all available new releases and updates.
pt: Foi realizada uma tentativa de se obter informação sobre todas as novas versões e actualizações disponíveis.

en: Unable to fetch any information about available new releases and updates.
pt: Incapaz de obter informação acerca de novas versões ou actualizações disponíveis.

en: Last checked: @time ago
pt: Verificado pela última vez: @time atrás

en: Last checked: never
pt: Verificado pela última vez: nunca

en: Includes: %includes
pt: Inclui: %includes

en: Disabled modules
pt: Módulos inativos

en: Disabled themes
pt: Temas inativos

en: Update modules
pt: Atualizar módulos

en: Failed to get available update data.
pt: Falhou a obtenção de dados disponíveis de atualização.

en: No available update data
pt: Sem dados disponíveis de atualização

en: Includes:
pt: Inclui:

en: Enabled: %includes
pt: Ativado: %includes

en: Disabled: %disabled
pt: Desativado: %disabled

en: Depends on: !basethemes
pt: Depende de: !basethemes

en: Required by: %subthemes
pt: Requerido por: %subthemes
