Upgrade Status (6.x-1.2-alpha1) - en to uk translation catalogue (43 entries)

en: Disable
uk: Вимкнути

en: error
uk: помилка

en: view
uk: переглянути

en: The configuration options have been saved.
uk: Параметри конфігурації були успішно збережені.

en: Modules
uk: Модулі

en: Unknown
uk: Невідомо

en: Check manually
uk: Перевірити вручну

en: Change
uk: Змінити

en: warning
uk: попередження

en: Themes
uk: Теми

en: Available
uk: Доступно

en: ok
uk: гаразд

en: Revoked!
uk: Відкликано!

en: Project not secure
uk: Проект небезпечний

en: This project has been labeled insecure by the Drupal security team, and is no longer available for download. Immediately disabling everything included by this project is strongly recommended!
uk: Командою безпеки Drupal проєкт визначений як небезпечний і його завантаження більше неможливе. Настійливо рекомендовано вимкнути все, пов'язане з проєктом.

en: No available releases found
uk: Доступних версій не знайдено

en: Invalid info
uk: Неприпустима інформація

en: Security update required!
uk: Потрібне оновлення безпеки!

en: Recommended version:
uk: Рекомендована версія:

en: Security update:
uk: Оновлення безпеки:

en: Latest version:
uk: Остання версія:

en: Development version:
uk: Версія в розробці:

en: Also available:
uk: Також доступно:

en: Depends on: !dependencies
uk: Залежить від: !dependencies

en: Required by: !required
uk: Необхідний для: !required

en: Drupal core
uk: Ядро Drupal

en: Failed to fetch available update data
uk: Не вдалося отримати дані про доступні оновлення

en: Attempted to fetch information about all available new releases and updates.
uk: Спроба одержати інформацію про всі доступні нові версії та оновлення.

en: Unable to fetch any information about available new releases and updates.
uk: Неможливо завантажити жодну інформацію щодо доступності нових версій та оновлень

en: Last checked: @time ago
uk: Остання перевірка: @time тому

en: Last checked: never
uk: Остання перевірка: ніколи

en: Includes: %includes
uk: Містить: %includes

en: Disabled modules
uk: Вимкнені модулі

en: Disabled themes
uk: Вимкнені теми

en: Update modules
uk: Оновити модулі

en: Failed to get available update data.
uk: Не вдалося отримати дані про доступні оновлення.

en: No available update data
uk: Дані про доступні оновлення відсутні

en: Includes:
uk: Містить:

en: Enabled: %includes
uk: Увімкнені: %includes

en: Disabled: %disabled
uk: Вимкнені: %disabled

en: Depends on: !basethemes
uk: Вимагає: !basethemes

en: Required by: %subthemes
uk: Необхідний для: %subthemes

en: Re-enable
uk: Ще раз увімкнути обліковий запис
