Upgrade Status (6.x-1.1) - en to ar translation catalogue (36 entries)

en: Disable
ar: تعطيل

en: error
ar: خطأ

en: Download
ar: تحميل

en: view
ar: عرض

en: Release notes
ar: ملاحظات النسخة

en: Modules
ar: الوحدات

en: Unknown
ar: غير معروف

en: Check manually
ar: التحقق يدوياً

en: Change
ar: تغيير

en: warning
ar: تحذير

en: Themes
ar: الحلل

en: Available
ar: متوفّر

en: ok
ar: حسنا

en: Revoked!
ar: منقوض

en: Project not secure
ar: المشروع غير آمن

en: This project has been labeled insecure by the Drupal security team, and is no longer available for download. Immediately disabling everything included by this project is strongly recommended!
ar: هذا المشروع غير آمن طبقا لفريق أمن دروبال، ولم يُعد متاحا للتنزيل. يُنصح بشدة تعطيل كل شيء مدرج في هذا المشروع حالا.

en: No available releases found
ar: لا تتوفر أي إصدارات

en: Invalid info
ar: معلومات غير سليمة

en: Security update required!
ar: تحديث أمني ضروري.

en: Recommended version:
ar: النسخة المزكاة:

en: Security update:
ar: تحديث أمني:

en: Latest version:
ar: آخر نسخة:

en: Development version:
ar: النسخة التطويرية:

en: Also available:
ar: يتوفر أيضا:

en: Depends on: !dependencies
ar: يعتمد على: !dependencies

en: Required by: !required
ar: تتطلبه: !required

en: Drupal core
ar: نواة دروبال

en: Failed to fetch available update data
ar: فشل جلب بيانات التحديث

en: Attempted to fetch information about all available new releases and updates.
ar: حاوَلَ جلب معلومات عن كل الإصدارات والتحديثات الجديدة المتوفرة.

en: Unable to fetch any information about available new releases and updates.
ar: تعذّر جلب معلومات عن الإصدارات والتحديثات الجديدة المتوفرة.

en: Last checked: @time ago
ar: آخر تحقق : منذ @time

en: Last checked: never
ar: آخر تحقق: لم يتم التحقق بعد

en: Includes: %includes
ar: تشمل: %includes

en: Disabled modules
ar: وحدات مُعَطَّلة

en: Disabled themes
ar: سمات مُعَطَّلة

en: Update modules
ar: تحديث الوحدات
