Upgrade Status (6.x-1.1) - en to nl translation catalogue (40 entries)

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: error
nl: fout

en: Download
nl: Downloaden

en: view
nl: weergeven

en: Release notes
nl: Opmerkingen bij uitgifte

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Check manually
nl: Handmatig controleren

en: Change
nl: Wijzigen

en: warning
nl: waarschuwing

en: Themes
nl: Thema's

en: Available
nl: Beschikbaar

en: Revoked!
nl: Ingetrokken!

en: Project not secure
nl: Project niet veilig

en: This project has been labeled insecure by the Drupal security team, and is no longer available for download. Immediately disabling everything included by this project is strongly recommended!
nl: Het Drupal-veiligheidsteam heeft dit project als onveilig gemarkeerd en is niet langer beschikbaar. Het wordt dringend aangeraden om alle onderdelen van dit project direct uit te schakelen!

en: No available releases found
nl: Geen uitgaven beschikbaar

en: Invalid info
nl: Ongeldige informatie

en: Security update required!
nl: Nieuwe versie voor veiligheid vereist!

en: Recommended version:
nl: Geadviseerde versie:

en: Security update:
nl: Beveiligingsupdate:

en: Latest version:
nl: Meest recente versie:

en: Development version:
nl: Ontwikkelversie:

en: Also available:
nl: Ook beschikbaar:

en: In development
nl: In ontwikkeling

en: In Drupal core since @version
nl: In Drupal-kern sinds @version

en: Depends on: !dependencies
nl: Afhankelijk van: !dependencies

en: Required by: !required
nl: Vereist door: !required

en: Drupal core
nl: Drupal-kern

en: Failed to fetch available update data
nl: Er is een probleem opgetreden bij het downloaden van updates.

en: Attempted to fetch information about all available new releases and updates.
nl: Poging om de status van beschikbare updates te downloaden.

en: Unable to fetch any information about available new releases and updates.
nl: Het is niet gelukt om informatie over beschikbare nieuwe uitgaven en nieuwe versies op te halen.

en: Last checked: @time ago
nl: Laatste controle: @time geleden

en: Last checked: never
nl: Laatste controle: nog nooit

en: Includes: %includes
nl: Bevat: %includes

en: Disabled modules
nl: Uitgeschakelde modules

en: Disabled themes
nl: Uitgeschakelde thema's

en: Update modules
nl: Modules bijwerken

en: Enable maintenance mode
nl: Onderhoudsmodus inschakelen

en: The selected modules have been disabled.
nl: De geselecteerde modules zijn uitgeschakeld.

en: The selected modules have been re-enabled.
nl: De geselecteerde modules zijn opnieuw ingeschakeld.

en: The selected modules could not be re-enabled.
nl: De geselecteerde modules konden niet opnieuw worden ingeschakeld.
