Upload element (6.x-1.2) - en to da translation catalogue (12 entries)

en: Update
da: Opdatér

en: Filename
da: Filnavn

en: Other
da: Anden

en: !name field is required.
da: Feltet !name er obligatorisk.

en: Please wait...
da: Vent venligst…

en: imagecache
da: billedlager

en: Imagecache already generating: %dst, Lock file: %tmp.
da: Imagecache genererer allerede: %dst, lock-fil: %tmp.

en: Failed generating an image from %image using imagecache preset %preset.
da: Kan ikke generere et billede fra %image med imagecache-forvalget %preset.

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
da: Valideringsfejl, prøv venligst igen. Hvis fejlen opstår igen, skal du kontakte sitets administrator.

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
da: Filen %file kan ikke gemmes, fordi den overskrider %maxsize, som er den maksimale tilladte størrelse for overførte filer.

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
da: Kun JPEG-, PNG- og GIF-billeder er tilladt.

en: Image preview
da: Forhåndsvisning
