Upload element (6.x-1.2) - en to hi translation catalogue (8 entries)

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Filename
hi: फ़ाइल का नाम

en: Other
hi: अन्य

en: !name field is required.
hi: !name फील्ड जरुरी है

en: Please wait...
hi: कृपया प्रतीक्षा करें...

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
hi: मान्यता त्रुटी, कृपया पुनः कोशिश करे, यदि यह त्रुटी बनी रहती है तो कृपया प्रबंधक से संपर्क करे .

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
hi: %file फ़ाइल को संचित नहीं की जा सकती ,क्योंकि यह %maxsize, अपलोड करने के लिए अधिकतम आकार की अनुमति से अधिक है.

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
hi: केवल JPEG, GIF और PNG छवियों की अनुमति है.
