Upload element (6.x-1.2) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Update
it: Aggiorna

en: Filename
it: Nome file

en: Other
it: Altro

en: !name field is required.
it: Il campo !name è obbligatorio

en: Please wait...
it: Attendere prego...

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
it: Errore di validazione, riprovare. Se l'errore persiste, contattare l'amministratore del sito.

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
it: Il file %file non può essere salvato perché supera %maxsize, la dimensione massima consentita per il caricamento di file.

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
it: Sono consentite solo le immagini JPEG, PNG e GIF.

en: Image preview
it: Anteprima dell'immagine
