Upload element (6.x-1.2) - en to id translation catalogue (8 entries)

en: Update
id: Perbarui

en: Filename
id: Nama berkas

en: Other
id: Lainnya

en: !name field is required.
id: !name harus diisi.

en: Please wait...
id: Mohon tunggu...

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
id: Kesalahan validasi, silakan coba lagi. Jika masalah berulang, harap menghubungi pengelola situs.

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
id: File %file tidak bisa disimpan, karena lebih dari %maxsize, besar maksimal yang bisa diunggah.

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
id: Hanya format JPEG, PNG dan GIF yang dibolehkan.
