Upload path (6.x-1.0) - en to fr translation catalogue (5 entries)

en: Replacement patterns
fr: Motifs de remplacement

en: Prefer raw-text replacements for text to avoid problems with HTML entities!
fr: Préférez les substitutions par texte brut (raw) pour éviter les problèmes dûs aux entités HTML !

en: Miscellaneous
fr: Divers

en: Other settings
fr: Autres paramètres

en: Upload path
fr: Chemin de transfert
