Upload path (6.x-1.0) - en to uk translation catalogue (10 entries)

en: Replacement patterns
uk: Шаблони заміни

en: Prefer raw-text replacements for text to avoid problems with HTML entities!
uk: Воліти замінники неформатованого тексту для запобігання складнощів з HTML-тегами!

en: File upload paths
uk: Шляхи завантаження файлів

en: Configure a prefix to apply to the path of uploaded files.
uk: Настроїти префікс для використання в шляху завантажених файлів.

en: Miscellaneous
uk: Різне

en: Other settings
uk: Інші налаштування

en: Excluded node types
uk: Виключені типи матеріалу

en: Patterns for each node type
uk: Шаблони для кожного типу матеріалу

en: Excluded Node Types
uk: Виключені типи матеріалу

en: Upload path
uk: Шлях завантаження
