Up RPC (6.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (14 entries)

en: Operations
de: Operationen

en: Content types
de: Inhaltstypen

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Settings
de: Einstellungen

en: Import
de: Importieren

en: Vocabularies
de: Vokabulare

en: API key
de: API-Schlüssel

en: Results
de: Resultate

en: Import settings
de: Einstellungen für Import

en: The upload directory %directory for the file field %field (content type %type) could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
de: Das Verzeichnis %directory zum Speichern für das Dateifeld %field (Inhaltstyp %type) konnte nicht erstellt werden oder ist nicht zugänglich. Die Datei konnte nicht in diesem Verzeichnis gespeichert werden und in dieser Konsequenz wurde das Speichern abgebrochen.

en: Importing
de: Importiert

en: integration
de: Integration

en: Server URL
de: Server-URL

en: filefield
de: Dateifeld
