Up RPC (6.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (11 entries)

en: Operations
fr: Opérations

en: Content types
fr: Types de contenu

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Settings
fr: Paramètres

en: Import
fr: Importer

en: Vocabularies
fr: Vocabulaires

en: Results
fr: Résultats

en: Import settings
fr: Importer les paramètres

en: The upload directory %directory for the file field %field (content type %type) could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
fr: Le répertoire de transfert %directory pour le champ fichier %field (type de contenu %type) n'a pas pu être créé ou est inacessible. Par conséquent, un fichier nouvellement transféré n'a pas pu être enregistré dans ce répertoire, et le transfert a été annulé.

en: Importing
fr: Importantion

en: Server URL
fr: URL du serveur
