Up RPC (6.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Operations
it: Operazioni

en: Content types
it: Tipi di contenuto

en: Reset
it: Ripristina

en: Settings
it: Impostazioni

en: Import
it: Importa

en: Vocabularies
it: Vocabolari

en: Results
it: Risultati

en: The upload directory %directory for the file field %field (content type %type) could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
it: La cartella di caricamento %directory per il campo %field (nel tipo di contenuto %type) non può essere creata o non è accessibile. Non essendo possibile salvarvi il file appena caricato, il caricamento è stato annullato.

en: Importing
it: Importazione
