Up RPC (6.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (10 entries)

en: Operations
nl: Handelingen

en: Content types
nl: Inhoudstypen

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Settings
nl: Instellingen

en: Import
nl: Importeren

en: Vocabularies
nl: Woordenlijsten

en: API key
nl: API sleutel

en: Results
nl: Resultaten

en: The upload directory %directory for the file field %field (content type %type) could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
nl: De uploadmap %directory voor het bestandsveld %field (inhoudstype %type) kan niet worden gemaakt of is niet te bereiken. Een nieuw te uploaden bestand kan niet worden opgeslagen, dus is de upload gestopt.

en: filefield
nl: bestandsveld
