Up RPC (6.x-1.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (9 entries)

en: Operations
ru: Действия

en: Content types
ru: Типы материалов

en: Reset
ru: Сбросить

en: Settings
ru: Настройки

en: Import
ru: Импорт

en: Vocabularies
ru: Словари

en: Results
ru: Результаты

en: The upload directory %directory for the file field %field (content type %type) could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
ru: Директория загрузки %directory для файлового поля %field (тип контента %type) не может быть создана или не доступна. Вновь загружаемый файла не может быть сохранен в этом каталоге, как следствие загрузка была отменена.

en: Importing
ru: Импорт
