Up RPC (6.x-1.0-alpha1) - en to sk translation catalogue (7 entries)

en: Operations
sk: Operácie

en: Content types
sk: Typy obsahu

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Import
sk: Importovať

en: Vocabularies
sk: Slovníky

en: Results
sk: Výsledky

en: The upload directory %directory for the file field %field (content type %type) could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
sk: Priečinok na nahrávanie %directory pre súborové pole %field (content type %type) nemôže byť vytvorený alebo nieje dostupný. Novo nahratý súbor nemôže byť uložený v tomto priečinku a nahrávanie bolo ukončené.
