Up RPC (6.x-2.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (5 entries)

en: Operations
fa: عملیات

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Import
fa: ورود اطلاعات

en: Vocabularies
fa: واژگان
