Up RPC (6.x-2.0-alpha3) - en to mr translation catalogue (5 entries)

en: Operations
mr: कृती

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Settings
mr: संरचना

en: Import
mr: आयात

en: Node types
mr: धाग्याचे प्रकार
