Up RPC (6.x-2.0-alpha4) - en to hi translation catalogue (6 entries)

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Import
hi: आयात करें

en: Vocabularies
hi: शब्दावलीया

en: Node types
hi: नोड प्रकार
