Up RPC (6.x-2.0-alpha4) - en to fa translation catalogue (6 entries)

en: Operations
fa: عمل ها

en: Reset
fa: اعاده

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Import
fa: ورود

en: Vocabularies
fa: لغتنامه‌ها

en: Node types
fa: انواع گره
