Up RPC (6.x-2.0-alpha5) - en to ar translation catalogue (6 entries)

en: Operations
ar: عمليات

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Import
ar: استيراد

en: Vocabularies
ar: المعاجم

en: Node types
ar: أنواع العقد
