Up RPC (6.x-2.0-alpha5) - en to fil translation catalogue (5 entries)

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Reset
fil: Ibalik sa pamantayan

en: Settings
fil: Mga pagtatakda

en: Import
fil: Angkatin

en: Vocabularies
fil: Bokabularyo
