User Relationship Mailer Token (6.x-1.0) - en to da translation catalogue (30 entries)

en: Approve
da: Godkend

en: Cancel
da: Annullér

en: Remove
da: Fjern

en: Email subject
da: Email emne

en: Anonymous
da: Anonym

en: Token
da: Symbol

en: Replacement value
da: Erstatningsværdi

en: tokens
da: symboler

en: Replacement patterns
da: Erstatningsmønstre

en: The URL alias of the node.
da: Indholdselementets URL alias.

en: Node creation
da: Oprettelse af indhold

en: Name of top taxonomy term
da: Navn på øverste taksonomi-ord.

en: ID of top taxonomy term
da: ID for øverste taksonomi-ord

en: Name of top term's vocabulary
da: Navn på øverste ord's ordforråd.

en: ID of top term's vocabulary
da: ID for det første ord's ordforråd

en: The title of the node.
da: Indholdselementets titel.

en: The number of comments posted on a node.
da: Antal kommentarer til et indholdselement.

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
da: Antallet af kommentarer til et indlæg siden læseren sidst så det.

en: The unique ID of the author of the node.
da: Den unikke ID på indholdselementets forfatter.

en: The type of the node.
da: Indholdselementets type.

en: The human-readable name of the node type.
da: Indholdstypens læsbare navn.

en: The language the node is written in.
da: Sproget som indholdselementet er skrevet på.

en: The URL of the node.
da: Indholdselements URL.

en: The unique ID of the content item, or "node".
da: Den unikke ID for indholdselementet eller "noden".

en: Unfiltered name of top taxonomy term.
da: Ufiltreret navn på den øverste taksonomiterm.

en: Unfiltered name of top term's vocabulary.
da: Ufiltreret navn på den øverste terms ordforråd.

en: The login name of the author of the node.
da: Brugernavnet på indholdselementets forfatter.

en: The email address of the author of the node.
da: E-mail-adressen på indholdselementets forfatter.

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
da: Forklaringen på den seneste ændring af indholdselementet.

en: Node modification
da: Ændring af indholdselement
