User Relationship Mailer Token (6.x-1.0) - en to fi translation catalogue (31 entries)

en: Approve
fi: Hyväksy

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Email subject
fi: Sähköpostin otsikko

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: Token
fi: Muuttuja

en: Replacement value
fi: Korvattava muuttuja

en: tokens
fi: merkit

en: Replacement patterns
fi: Korvauskuviot

en: Email Settings
fi: Sähköpostiasetukset

en: The URL alias of the node.
fi: Solmun osoitealias.

en: Node creation
fi: Solmun luonti

en: Name of top taxonomy term
fi: Ylätason luokittelutermin nimi

en: ID of top taxonomy term
fi: Ylätason luokittelutermin ID

en: Name of top term's vocabulary
fi: Ylätason luokittelutermin nimi

en: ID of top term's vocabulary
fi: Termin sanaston ID

en: The title of the node.
fi: Solmun otsikko.

en: The number of comments posted on a node.
fi: Solmuun liittyvien kommenttien määrä.

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
fi: Solmuun liittyvien uusien kommenttien määrä käyttäjän viimeisimmän katselukerran jälkeen.

en: The unique ID of the author of the node.
fi: Solmun luojan yksilöllinen ID.

en: The type of the node.
fi: Solmun tyyppi.

en: The human-readable name of the node type.
fi: Sisältötyypin selkokielinen nimi.

en: The language the node is written in.
fi: Solmun kieli.

en: The URL of the node.
fi: Solmun osoite.

en: The unique ID of the content item, or "node".
fi: Sisällön elementin tai solmun yksilöllinen ID.

en: Unfiltered name of top taxonomy term.
fi: Ylätason termi suodattamattomana.

en: Unfiltered name of top term's vocabulary.
fi: Ylätason termin sanasto suodattamattomana.

en: The login name of the author of the node.
fi: Solmun luojan käyttäjänimi.

en: The email address of the author of the node.
fi: Solmun luojan sähköpostiosoite.

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
fi: Selitys  solmuun tehdyistä viimeisimmistä muutoksista.

en: Node modification
fi: Solmun muokkaus
