User Relationship Mailer Token (6.x-1.0) - en to hu translation catalogue (44 entries)

en: Approve
hu: Elfogadás

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Email subject
hu: Email tárgya

en: Email message
hu: Email üzenet

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: Token
hu: Vezérjel

en: Replacement value
hu: Helyettesítési érték

en: tokens
hu: vezérjelek

en: Replacement patterns
hu: Helyettesítési minták

en: Disapprove
hu: Visszautasítás

en: User Relationships
hu: Felhasználói kapcsolatok

en: Email Options
hu: Email lehetőségek

en: Send @op messages
hu: Küldött @op üzenetek

en: Relationship email settings
hu: Kapcsolati email beállítások

en: Receive relationship email notifications
hu: Kapcsolati email értesítések fogadása

en: Request
hu: Felkérés

en: Email Settings
hu: Email beállítások

en: The URL alias of the node.
hu: A tartalom webcímének álneve.

en: Node creation
hu: Tartalom létrehozása

en: Name of top taxonomy term
hu: Legelső taxonómiakifejezés neve

en: ID of top taxonomy term
hu: A legelső taxonómiakifejezés azonosítója

en: Name of top term's vocabulary
hu: A legelső kifejezés szótárának neve

en: ID of top term's vocabulary
hu: A legelső kifejezés szótárának azonosítója

en: The title of the node.
hu: A tartalom címe.

en: Send Request messages
hu: Küldött felkérési üzenetek

en: Send Cancel messages
hu: Küldött megszakítási üzenetek

en: Send Approve messages
hu: Küldött elfogadási üzenetek

en: Send Disapprove messages
hu: Küldött visszautasítási üzenetek

en: Send Remove messages
hu: Küldött eltávolítási üzenetek

en: The number of comments posted on a node.
hu: A tartalomhoz beküldött hozzászólások száma.

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
hu: A tartalomhoz beküldött hozzászólások száma, mióta az olvasó utoljára megtekintette azt.

en: The unique ID of the author of the node.
hu: A tartalom szerzőjének egyedi azonosítója.

en: The type of the node.
hu: A tartalom típusa.

en: The human-readable name of the node type.
hu: A tartalomtípus emberek számára olvasható neve.

en: The language the node is written in.
hu: A tartalom nyelve.

en: The URL of the node.
hu: A tartalom webcíme.

en: The unique ID of the content item, or "node".
hu: A tartalmi elem egyedi azonosítója, vagy „node”.

en: Unfiltered name of top taxonomy term.
hu: A legelső taxonómiakifejezés szűretlen neve.

en: Unfiltered name of top term's vocabulary.
hu: A legelső taxonómiakifejezés szótárának szűretlen neve.

en: The login name of the author of the node.
hu: A tartalom szerzőjének bejelentkezési neve.

en: The email address of the author of the node.
hu: A tartalom szerzőjének email címe.

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
hu: A tartalom legfrissebb változtatásainak magyarázata.

en: Node modification
hu: Tartalom módosítása
