User Relationship Mailer Token (6.x-1.0) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: Approve
it: Approva

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: Anonymous
it: Anonimo

en: Replacement value
it: Valori di sostituzione

en: Replacement patterns
it: Schemi di sostituzione

en: Disapprove
it: Disapprovo

en: User Relationships
it: Relazioni utente

en: The title of the node.
it: Il titolo del nodo.

en: Pre-approved
it: Pre-Approvato

en: The number of comments posted on a node.
it: Il numero di commenti inseriti in un nodo.

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
it: Il numero di commenti inseriti in un nodo dall'ultima visita di chi sta leggendo.

en: The type of the node.
it: Il tipo del contenuto.

en: The human-readable name of the node type.
it: Il nome leggibile del tipo di contenuto.

en: The language the node is written in.
it: La lingua nella quale è scritto il contenuto.

en: The URL of the node.
it: L'URL del contenuto.

en: The unique ID of the content item, or "node".
it: L'ID univoco del contenuto, o "nodo".

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
it: La descrizione delle più recenti modifiche apportate al contenuto.
