User Relationship Mailer Token (6.x-1.0) - en to nl translation catalogue (33 entries)

en: Approve
nl: Goedkeuren

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Email subject
nl: E-mail onderwerp

en: Email message
nl: E-mailbericht

en: Anonymous
nl: Anoniem

en: Replacement value
nl: Vervangende waarde

en: tokens
nl: patronen voor vervanging

en: Replacement patterns
nl: Vervangingspatronen

en: Disapprove
nl: Afkeuren

en: Request
nl: Verzoek

en: Email Settings
nl: E-mailinstellingen

en: The URL alias of the node.
nl: De URL-alias van de node.

en: Node creation
nl: Node-aanmaak

en: Name of top taxonomy term
nl: Naam van de hoofdtaxonomieterm

en: ID of top taxonomy term
nl: ID van de hoofdtaxonomieterm

en: Name of top term's vocabulary
nl: Naam van de woordenlijst van de hoofdtaxonomieterm

en: ID of top term's vocabulary
nl: ID van de woordenlijst van de hoofdtaxonomieterm.

en: The title of the node.
nl: De titel van de node.

en: The number of comments posted on a node.
nl: Het aantal reacties op een node.

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
nl: Het aantal reacties op een node sinds de laatste inzage.

en: The unique ID of the author of the node.
nl: Het unieke ID van de node-auteur.

en: The type of the node.
nl: Het node-type.

en: The human-readable name of the node type.
nl: De voor mensen begrijpelijke naam van het nodetype.

en: The language the node is written in.
nl: De taal waarin de node is geschreven.

en: The URL of the node.
nl: De URL van de node.

en: The unique ID of the content item, or "node".
nl: Het unieke ID van het inhoudsitem, of 'node'.

en: Unfiltered name of top taxonomy term.
nl: Ongefilterde naam van de bovenliggende taxonomie-term.

en: Unfiltered name of top term's vocabulary.
nl: Ongefilterde naam van de bovenliggende woordenlijst.

en: The login name of the author of the node.
nl: De loginnaam van de node-auteur.

en: The email address of the author of the node.
nl: Het e-mailadres van de node-auteur.

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
nl: De verklaring van de laatste wijziging aan de node.

en: Node modification
nl: Node-aanpassing
