User Relationship Mailer Token (6.x-1.0) - en to pt translation catalogue (32 entries)

en: Approve
pt: Aprovar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Remove
pt: Remover

en: Anonymous
pt: Anônimo

en: Replacement value
pt: Valor de substituição

en: Replacement patterns
pt: Padrões de substituição

en: Relationship email settings
pt: Configurações de e-mail para relacionamentos

en: Receive relationship email notifications
pt: Receber notificações de relacionamentos por e-mail

en: Check this if you'd like to receive relationship related email notifications
pt: Marque esta opção se você quiser receber notificações sobre relacionamentos por e-mail

en: Request
pt: Requisição

en: Email Settings
pt: Definições de e-mail

en: The URL alias of the node.
pt: A URL alternativa do node.

en: Node creation
pt: Criação do node

en: Name of top taxonomy term
pt: Nome do principal termo da taxonomia

en: ID of top taxonomy term
pt: ID do principal termo da taxonomia

en: Name of top term's vocabulary
pt: Nome do vocabulário do principal termo da taxonomia

en: ID of top term's vocabulary
pt: ID do vocabulário do principal termo da taxonomia

en: The title of the node.
pt: O título do node.

en: The number of comments posted on a node.
pt: O número de comentários postados em um node.

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
pt: O número de comentários postados em um node desde a última vez em que o leitor o viu.

en: The unique ID of the author of the node.
pt: O ID exclusivo do autor do node.

en: The type of the node.
pt: O tipo do node.

en: The human-readable name of the node type.
pt: O nome legível do tipo do conteúdo.

en: The language the node is written in.
pt: O idioma em que o node está escrito.

en: The URL of the node.
pt: A URL do node.

en: The unique ID of the content item, or "node".
pt: O ID exclusivo do item, ou "node".

en: Unfiltered name of top taxonomy term.
pt: Nome não filtrado do termo de taxonomia no topo.

en: Unfiltered name of top term's vocabulary.
pt: Nome não filtrado do vocabulário do termo de taxonomia do topo.

en: The login name of the author of the node.
pt: O nome de login do autor do node.

en: The email address of the author of the node.
pt: O endereço de e-mail do autor do node.

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
pt: A explicação das mudanças mais recentes feitas no node.

en: Node modification
pt: Modificação do node
