User Relationship Mailer Token (6.x-1.0) - en to cs translation catalogue (27 entries)

en: Approve
cs: Schválit

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Remove
cs: Odstranit

en: Anonymous
cs: Anonym

en: Replacement value
cs: Nahrazovací hodnota

en: Replacement patterns
cs: Nahrazovací vzory

en: The URL alias of the node.
cs: URL alias uzlu.

en: Node creation
cs: Vytvoření uzlu

en: Name of top taxonomy term
cs: Název termínu taxonomie na nejvyšší úrovni

en: ID of top taxonomy term
cs: ID termínu taxonomie na nejvyšší úrovni

en: Name of top term's vocabulary
cs: Název slovníku termínu na nejvyšší úrovni

en: ID of top term's vocabulary
cs: ID slovníku termínu na nejvyšší úrovni

en: The title of the node.
cs: Nadpis uzlu.

en: The number of comments posted on a node.
cs: Počet komentářů vložených k uzlu.

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
cs: Počet komentářů vložených k uzlu od posledního zobrazení uživatelem.

en: The unique ID of the author of the node.
cs: Unikátní ID autora uzlu.

en: The type of the node.
cs: Typ uzlu.

en: The human-readable name of the node type.
cs: Název typu obsahu.

en: The language the node is written in.
cs: Jazyk, ve kterém je uzel vytvořen.

en: The URL of the node.
cs: URL uzlu.

en: The unique ID of the content item, or "node".
cs: Unikátní ID položky obsahu neboli uzlu.

en: Unfiltered name of top taxonomy term.
cs: Nefiltrovaný název termínu taxonomie na nejvyšší úrovni.

en: Unfiltered name of top term's vocabulary.
cs: Nefiltrovaný název slovníku termínu na nejvyšší úrovni.

en: The login name of the author of the node.
cs: Přihlašovací jméno autora uzlu.

en: The email address of the author of the node.
cs: E-mailová adresa autora uzlu.

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
cs: Vysvětlení nejnovějších změn provedených v uzlu.

en: Node modification
cs: Změna uzlu
