User Relationship Mailer Token (6.x-1.0) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Approve
id: Setujui

en: Cancel
id: Batal

en: Remove
id: Hapus

en: Anonymous
id: Anonim

en: Replacement patterns
id: Pola-pola penggantian

en: Request
id: Permintaan

en: The title of the node.
id: Judul node.

en: The number of comments posted on a node.
id: Jumlah komentar yang dikirim pada sebuah node.

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
id: Jumlah komentar yang diposting pada node sejak dilihat pembaca terakhir.

en: The type of the node.
id: Tipe node.

en: The human-readable name of the node type.
id: Nama tipe node terbaca-manusia.

en: The language the node is written in.
id: Bahasa penulisan node.

en: The URL of the node.
id: URL node.

en: The unique ID of the content item, or "node".
id: ID unik dari item konten atau  "node".

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
id: Penjelasan dari perubahan terbaru dilakukan terhadap node.
