User Relationship Mailer Token (6.x-1.0) - en to ja translation catalogue (25 entries)

en: Approve
ja: 承認

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Remove
ja: 削除

en: Email subject
ja: 件名

en: Email message
ja: メッセージ

en: Anonymous
ja: 匿名

en: Token
ja: トークン

en: Replacement value
ja: 置換される値

en: tokens
ja: トークン

en: Replacement patterns
ja: 置換パターン

en: Email Settings
ja: メールの設定

en: Node creation
ja: ノード作成

en: Name of top taxonomy term
ja: トップタクソノミータームの名前

en: ID of top taxonomy term
ja: トップタクソノミータームの ID

en: Name of top term's vocabulary
ja: トップタームのボキャブラリーの名前

en: ID of top term's vocabulary
ja: トップタームのボキャブラリーの ID

en: The title of the node.
ja: ノードのタイトル。

en: The number of comments posted on a node.
ja: ノードに投稿されたコメントの数。

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
ja: ユーザーが最後にノードを訪れてから投稿されたコメントの数。

en: The type of the node.
ja: ノードのコンテンツタイプ。

en: The human-readable name of the node type.
ja: ノードのコンテンツタイプの人間用の名称。

en: The language the node is written in.
ja: ノード内記事の言語。

en: The URL of the node.
ja: ノードのURL。

en: The unique ID of the content item, or "node".
ja: コンテンツ(ノード)のユニークID。

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
ja: ノードに最近加えられた変更の説明。
