User Relationship Mailer Token (6.x-1.0) - en to pl translation catalogue (35 entries)

en: Approve
pl: Zatwierdź

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Remove
pl: Usuń

en: Email subject
pl: Temat e-maila

en: Anonymous
pl: Anonim

en: Token
pl: Wzorzec

en: If you check this, users will have a new setting on their account edit page.
pl: Jeśli to zaznaczysz, użytkownicy będą mieli nowe ustawienia na swojej stronie edycji konta.

en: Replacement value
pl: Treść zastępująca

en: tokens
pl: wzorce

en: Replacement patterns
pl: Wzorce podstawiania

en: Disapprove
pl: Odrzuć

en: User Relationships
pl: Relacje użytkowników

en: Email Options
pl: Opcje e-mail

en: Allow users to turn off relationship messages
pl: Pozwala użytkownikom wyłączyć wiadomości o relacjach

en: Send @op messages
pl: Wysyłanie @op wiadomości

en: Relationship email settings
pl: Ustawienia e-mail relacji

en: Receive relationship email notifications
pl: Otrzymywanie powiadomień e-mail o relacjach

en: Check this if you'd like to receive relationship related email notifications
pl: Zaznacz to jeśli chciałbyś otrzymywać wiadomości e-mail powiązane z relacjami

en: Request
pl: Żądanie

en: Email Settings
pl: Ustawienia e-mail

en: Node creation
pl: Utworzenie węzła

en: Name of top taxonomy term
pl: Nazwa głównego terminu taksonomii

en: ID of top taxonomy term
pl: ID głównego terminu taksonomii

en: Name of top term's vocabulary
pl: Nazwa głównego słownika terminu taksonomii

en: ID of top term's vocabulary
pl: ID głównego słownika terminu taksonomii

en: The title of the node.
pl: Tytuł węzła.

en: Pre-approved
pl: Wstępnie zaackeptowane

en: The number of comments posted on a node.
pl: Liczba komentarzy dodany przy wpisie.

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
pl: Ilość odpowiedzi do wpisu od czasu gdy użytkownik widział go po raz ostatni.

en: The type of the node.
pl: Rodzaj wpisu.

en: The human-readable name of the node type.
pl: Przyjazna dla użytkownika nazwa typu wpisu.

en: The language the node is written in.
pl: Język w jakim wpis został napisany.

en: The URL of the node.
pl: Adres URL węzła.

en: The unique ID of the content item, or "node".
pl: Unikalny identyfikator wpisu.

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
pl: Wyjaśnienie ostatnich zmian dokonanych na segmencie.
