User Relationship Mailer Token (6.x-1.0) - en to ru translation catalogue (41 entries)

en: Approve
ru: Утвердить

en: Cancel
ru: Отмена

en: Remove
ru: Удалить

en: Email subject
ru: Тема сообщения

en: Email message
ru: Сообщение

en: Anonymous
ru: Гость

en: Token
ru: Токен

en: If you check this, users will have a new setting on their account edit page.
ru: Если вы выберите этот пункт, на странице редактирования профиля пользователя появятся дополнительные настройки.

en: Replacement value
ru: Заменяющее значение

en: tokens
ru: токены

en: Replacement patterns
ru: Подстановочные шаблоны

en: Disapprove
ru: Отказать

en: Email Options
ru: Возможности электронной почты

en: Allow users to turn off relationship messages
ru: Позволить пользователям отключать сообщения о связях.

en: Relationship email settings
ru: Настройки электронной почты для связей

en: Receive relationship email notifications
ru: Получать по электронной почте уведомления о связях

en: Check this if you'd like to receive relationship related email notifications
ru: Отметьте это, если вы хотите получать по электронной почте уведомления о связях

en: Request
ru: Запрос

en: Email Settings
ru: Настройки e-mail

en: The URL alias of the node.
ru: URL-синоним материала.

en: Node creation
ru: Создание материала

en: Name of top taxonomy term
ru: Название верхнего термина таксономии

en: ID of top taxonomy term
ru: ID верхнего термина таксономии

en: Name of top term's vocabulary
ru: Название словаря верхнего термина

en: ID of top term's vocabulary
ru: ID словаря верхнего термина

en: The title of the node.
ru: Заголовок материала.

en: Pre-approved
ru: Утверждённые

en: The number of comments posted on a node.
ru: Количество комментариев к материалу.

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
ru: Количество опубликованных комментариев материала с момента последнего прочтения.

en: The unique ID of the author of the node.
ru: Уникальный ID автора этого материала.

en: The type of the node.
ru: Тип материала.

en: The human-readable name of the node type.
ru: Удобочитаемое название типа материала.

en: The language the node is written in.
ru: Язык, на котором написан материал.

en: The URL of the node.
ru: URL этого материала.

en: The unique ID of the content item, or "node".
ru: Уникальный ID материала.

en: Unfiltered name of top taxonomy term.
ru: Неотфильтрованное имя главного термина таксономии

en: Unfiltered name of top term's vocabulary.
ru: Неотфильтрованное имя главного словаря термина

en: The login name of the author of the node.
ru: Имя автора этого материала.

en: The email address of the author of the node.
ru: Email автора материала.

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
ru: Разъяснение самых последних изменений, внесенных в материал.

en: Node modification
ru: Изменение материала
