User Relationship Mailer Token (6.x-1.0) - en to tr translation catalogue (32 entries)

en: Approve
tr: Onayla

en: Cancel
tr: İptal

en: Remove
tr: Kaldır

en: Email subject
tr: E-posta konusu

en: Email message
tr: E-posta mesajı

en: Anonymous
tr: Adsız

en: Token
tr: Simge

en: Replacement patterns
tr: Değiştirme şablonları

en: Disapprove
tr: Reddet

en: User Relationships
tr: Kullanıcı İlişkileri (User Relationships)

en: Email Options
tr: E-posta Seçenekleri

en: Allow users to turn off relationship messages
tr: Kullanıcıların ilişki iletilerini kapatmasına izin ver

en: Send @op messages
tr: @op iletileri gönder

en: Relationship email settings
tr: İlişki e-posta ayarları

en: Receive relationship email notifications
tr: İlişkilerden e-posta bildirimleri al

en: Check this if you'd like to receive relationship related email notifications
tr: İlişkilere ait e-posta bildirimleri almak için seçiniz

en: Request
tr: İstek

en: Email Settings
tr: E-posta Ayarları

en: The title of the node.
tr: Bu düğümün başlığı

en: Send Request messages
tr: İstek mesajı yolla

en: Send Cancel messages
tr: İptal iletileri gönder

en: Send Approve messages
tr: Kabul mesajı gönder

en: Send Disapprove messages
tr: Kabul edilmedi mesajı gönder

en: Send Remove messages
tr: silindi mesajı gönder

en: Send Pre-approved messages
tr: Önden onaylanmış iletileri gönder

en: The number of comments posted on a node.
tr: Bir düğüme gönderilen yorum sayısı.

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
tr: Bir düğüme kullanıcı son görüntüledikten sonra gönderilen yorum sayısı.

en: The type of the node.
tr: Düğümün türü.

en: The human-readable name of the node type.
tr: Düğüm türünün kullanıcıya gösterilen adı.

en: The language the node is written in.
tr: Düğümün yazıldığı dil.

en: The URL of the node.
tr: Düğümün URL'si.

en: The unique ID of the content item, or "node".
tr: İçerik nesnesi ya da "düğüm"ün özgün kimlik numarası (ID).
