User Relationship Mailer Token (6.x-1.0) - en to uk translation catalogue (33 entries)

en: Approve
uk: Схвалити

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Remove
uk: Вилучити

en: Email subject
uk: Тема електронного листа

en: Anonymous
uk: Анонім

en: Token
uk: Замінник

en: Replacement value
uk: Значення заміни

en: tokens
uk: замінники

en: Replacement patterns
uk: Шаблони заміни

en: Disapprove
uk: Відмовити

en: Request
uk: Запит

en: Email Settings
uk: Параметри ел. пошти

en: The URL alias of the node.
uk: URL-синонім матеріалу.

en: Node creation
uk: Створення матеріалу

en: Name of top taxonomy term
uk: Назва головного терміна таксономії

en: ID of top taxonomy term
uk: ID головного терміна таксономії

en: Name of top term's vocabulary
uk: Назва словника головного терміна таксономії

en: ID of top term's vocabulary
uk: ID словника головного терміна таксономії

en: The title of the node.
uk: Заголовок матеріалу.

en: The number of comments posted on a node.
uk: Кількість коментарів до цього матеріалу.

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
uk: Кількість коментарів до цього матеріалу з часу останнього відвідання сторінки.

en: The unique ID of the author of the node.
uk: Унікальний ідентифікатор автора матеріалу.

en: The type of the node.
uk: Тип елементарної одиниці матеріалу

en: The human-readable name of the node type.
uk: Легка для читання назва цього типу матеріалу.

en: The language the node is written in.
uk: Мова, на якій написаний матеріал.

en: The URL of the node.
uk: URL-адреса матеріалу.

en: The unique ID of the content item, or "node".
uk: Унікальний ідентифікаційний код цього матеріалу.

en: Unfiltered name of top taxonomy term.
uk: Невідфільтрована назва найпопулярнішого терміна таксономії.

en: Unfiltered name of top term's vocabulary.
uk: Невідфільтрована назва словника найпопулярнішого терміна.

en: The login name of the author of the node.
uk: Логін автора матеріалу.

en: The email address of the author of the node.
uk: Електронна скринька автора матеріалу.

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
uk: Пояснення останніх змін, що відбулися в матеріалі.

en: Node modification
uk: Зміна матеріалу
