User Badges (6.x-1.6) - en to ur translation catalogue (22 entries)

en: Images
ur: تصاویر

en: Save configuration
ur: ترتیبات کو محفوظ کریں

en: delete
ur: حذف کریں

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Type
ur: قِسم

en: List
ur: فہرست

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Edit
ur: تدوین

en: Weight
ur: وزن

en: Image
ur: تصویر

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: edit
ur: ترمیم

en: Node ID
ur: نوڈ آئی ڈی

en: Update
ur: تجدید

en: Add
ur: شامل کریں

en: action
ur: عمل

en: Configuration saved.
ur: ترتیبات محفوظ کر لی گئی ہیں۔

en: Roles
ur: رولز
