User Badges (6.x-1.6) - en to ru translation catalogue (61 entries)

en: Images
ru: Изображения

en: Save configuration
ru: Сохранить конфигурацию

en: delete
ru: удалить

en: Delete
ru: Удалить

en: Submit
ru: Отправить

en: Type
ru: Тип

en: List
ru: Список

en: Remove
ru: Удалить

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Edit
ru: Редактировать

en: Weight
ru: Вес

en: Image
ru: Изображение

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: edit
ru: изменить

en: Node ID
ru: ID материала

en: Update
ru: Обновить

en: Add
ru: Добавить

en: Upload
ru: Закачать

en: Upload image
ru: Загрузка изображения

en: Please select images to delete.
ru: Пожалуйста выберите изображения для удаления.

en: action
ru: действие

en: User ID
ru: ID Пользователя

en: Configuration saved.
ru: Настройки сохранены.

en: Roles
ru: Роли

en: Role ID
ru: ID роли

en: Vocabulary
ru: Словарь

en: Appearance
ru: Оформление

en: Image URL
ru: URL изображения

en: Replacement patterns
ru: Подстановочные шаблоны

en: Custom Theme
ru: Пользовательский шаблон

en: Bid
ru: Ценовое преложение

en: Product
ru: Товар

en: Products
ru: Товары

en: &lt;none&gt;
ru: &lt;ничего&gt;

en: User Badges
ru: Значки пользователей

en: Badges
ru: Значки

en: Edit badges for %user_name
ru: Редактировать значки %user_name

en: Badges saved.
ru: Значки сохранены

en: There was a problem saving badges to the database.
ru: Проблема при сохранении значков в базу данных.

en: Add badge
ru: Добавить значок

en: Remove badge
ru: Удалить значок

en: manage badges
ru: управлять значками

en: Original badge ID
ru: ID оригинального знака

en: Badge name
ru: Название значка

en: Order in list
ru: Порядок в списке

en: Badge description URL
ru: URL описания значка

en: User badges
ru: Значки пользователей

en: No products available.
ru: Нет доступных товаров.

en: Badge
ru: Значок

en: Badge ID
ru: ID значка

en: Role Badges
ru: Роль значков

en: Number of badges to display
ru: Количество отображаемых значков

en: Badges for %user_name
ru: Значки %user_name

en: This user is not currently assigned any badges.
ru: Этому пользователю не установлено ни одного значка.

en: Add Badges
ru: Добавить значки

en: Remove Badges
ru: Удалить значки

en: Update Badges
ru: Обновить значки

en: Associated image. Can be a full URL, or a relative path for the image library.
ru: Связанные изображения.  Может быть полный URL или относительный путь к библиотеке изображений.

en: Order in list, as set by user.
ru: Порядок в списке, как установлено пользователем.
