User Badges (6.x-2.0) - en to nl translation catalogue (49 entries)

en: User interface
nl: Gebruikersinterface

en: Images
nl: Afbeeldingen

en: Save configuration
nl: Instellingen opslaan

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: List
nl: Lijst

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Edit
nl: Bewerken

en: None
nl: Geen

en: Number
nl: Getal

en: Weight
nl: Gewicht

en: Image
nl: Afbeelding

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Node ID
nl: Node-ID

en: Update
nl: Bijwerken

en: Add
nl: Toevoegen

en: Assigned to
nl: Toegewezen aan

en: Upload
nl: Uploaden

en: Upload image
nl: Upload afbeelding

en: User
nl: Gebruiker

en: action
nl: actie

en: User ID
nl: Gebruikers-ID

en: Options
nl: Opties

en: Configuration saved.
nl: Instellingen opgeslagen.

en: Roles
nl: Rollen

en: Role ID
nl: Rol-ID

en: Vocabulary
nl: Woordenlijst

en: Display options
nl: Weergave-opties

en: General
nl: Algemeen

en: Appearance
nl: Uiterlijk

en: External
nl: Extern

en: Image URL
nl: Afbeelding-URL

en: unlimited
nl: ongelimiteerd

en: Replacement patterns
nl: Vervangingspatronen

en: Greater than
nl: Groter dan

en: Equal to
nl: Gelijk aan

en: Less than
nl: Kleiner dan

en: Custom Theme
nl: Maatwerk Thema

en: Bid
nl: Bieden

en: Products
nl: Producten

en: &lt;none&gt;
nl: &lt;geen&gt;

en: Upload new image
nl: Nieuwe afbeelding uploaden

en: No products available.
nl: Geen producten beschikbaar.

en: TODO Add a descriptive string here to show in the UI.
nl: Welke tekst moet er aan de gebruiker getoond worden?
