User Badges (6.x-2.0) - en to oc translation catalogue (40 entries)

en: User interface
oc: Interfàcia de l'utilizaire

en: Images
oc: Imatges

en: Save configuration
oc: Enregistrar la configuracion

en: delete
oc: suprimir

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Type
oc: Tipe

en: List
oc: Listar

en: Remove
oc: Levar

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Edit
oc: Modificar

en: None
oc: Pas cap

en: Number
oc: Nombre

en: Weight
oc: Pes

en: Image
oc: Imatge

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Node ID
oc: Identificant (ID) del nosèl

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Add
oc: Apondre

en: Upload
oc: Transferiment de fichièrs

en: User
oc: Utilizaire

en: action
oc: accion

en: User ID
oc: Identificant (ID) utilizaire

en: Options
oc: Opcions

en: Configuration saved.
oc: Configuracion enregistrada.

en: Roles
oc: Ròtles

en: Vocabulary
oc: Vocabulari

en: Appearance
oc: Aparéncia

en: External
oc: Extèrne

en: Image URL
oc: URL de l'imatge

en: unlimited
oc: illimitat

en: Replacement patterns
oc: Motius de remplaçament

en: Greater than
oc: Superior

en: Equal to
oc: Egal a

en: Less than
oc: Inferior

en: Product
oc: Produit

en: &lt;none&gt;
oc: &lt;pas cap&gt;
