User Badges (6.x-2.0) - en to fa translation catalogue (41 entries)

en: User interface
fa: رابط کاربری

en: Images
fa: تصاویر

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: delete
fa: حذف

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Type
fa: نوع

en: List
fa: سجل

en: Remove
fa: حذف

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Edit
fa: تدوین

en: None
fa: هیچ

en: Number
fa: عدد

en: Weight
fa: وزن

en: Image
fa: تصویر

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: تدوین

en: Node ID
fa: هویت گره

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Add
fa: افزودن

en: Upload
fa: بارگذاری

en: Upload image
fa: بارگذاری تصویر

en: User
fa: کاربر

en: action
fa: عملکرد

en: User ID
fa: هویت کاربر

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Configuration saved.
fa: پیکربندی ذخیره شد.

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Role ID
fa: هویت نقش

en: Vocabulary
fa: لغتنامه

en: Display options
fa: گزینه‌های نمایش

en: General
fa: عمومی

en: Appearance
fa: ظاهر

en: External
fa: خارجی

en: Operator
fa: عملگر

en: unlimited
fa: نامحدود

en: Replacement patterns
fa: الگوهای جایگزینی

en: Greater than
fa: بزرگتر از

en: Less than
fa: کوچکتر از
