User Badges (6.x-2.0) - en to tr translation catalogue (46 entries)

en: User interface
tr: Kullanıcı arayüzü

en: Images
tr: Resimler

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: delete
tr: sil

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Type
tr: Tip

en: List
tr: Liste

en: Remove
tr: Kaldır

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Edit
tr: Düzenle

en: None
tr: Hiçbiri

en: Number
tr: Sayı

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Image
tr: Resim

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Node ID
tr: Düğüm Kimliği

en: Update
tr: Güncelle

en: Add
tr: Ekle

en: Assigned to
tr: Atandığı kişi

en: Upload
tr: Yükle

en: Upload image
tr: Görsel yükle

en: Please select images to delete.
tr: Silinecek resimleri seçiniz.

en: User
tr: Kullanıcı

en: action
tr: eylem

en: User ID
tr: Kullanıcı ID

en: Options
tr: Seçenekler

en: Configuration saved.
tr: Yapılandırma kaydedildi.

en: Roles
tr: Roller

en: Role ID
tr: Rol ID

en: Vocabulary
tr: Sözlük

en: Display options
tr: Gösterim seçenekleri

en: General
tr: Genel

en: Appearance
tr: Görünüm

en: External
tr: Harici

en: Operator
tr: İşletmen

en: unlimited
tr: limitsiz

en: Replacement patterns
tr: Değiştirme şablonları

en: Greater than
tr: Büyüktür

en: Less than
tr: Küçüktür

en: Product
tr: Ürün

en: Products
tr: Ürünler

en: &lt;none&gt;
tr: &lt;hiçbiri&gt;
