User Badges (6.x-2.0) - en to vi translation catalogue (46 entries)

en: User interface
vi: Giao diện người dùng

en: Images
vi: Hình ảnh

en: Save configuration
vi: Lưu cấu hình

en: delete
vi: xoá

en: Delete
vi: Xóa

en: Submit
vi: Gửi đi

en: Type
vi: Kiểu

en: List
vi: Danh sách

en: Remove
vi: Xoá

en: Yes
vi: Có

en: No
vi: Không

en: Edit
vi: Sửa

en: None
vi: Không có

en: Number
vi: Số

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Image
vi: Ảnh

en: Settings
vi: Thiết lập

en: Name
vi: Tên

en: edit
vi: sửa

en: Node ID
vi: ID node

en: Update
vi: Cập nhật

en: Add
vi: Thêm

en: autocomplete
vi: tự động hoàn tất

en: Upload
vi: Tải lên

en: Upload image
vi: Tải ảnh lên

en: User
vi: Người dùng

en: action
vi: hành động

en: User ID
vi: ID người dùng

en: Options
vi: Tùy chọn

en: Configuration saved.
vi: Đã lưu cấu hình.

en: Roles
vi: Vai trò

en: Vocabulary
vi: Từ vựng

en: Display options
vi: Các tùy chọn trình bày

en: General
vi: Tổng quát

en: Appearance
vi: Hình thức

en: External
vi: Bên ngoài

en: Operator
vi: Toán tử

en: unlimited
vi: không giới hạn

en: Replacement patterns
vi: Các mẫu thay thế

en: Greater than
vi: Lớn hơn

en: Less than
vi: Nhỏ hơn

en: Bid
vi: Đặt giá

en: Product
vi: Sản phẩm

en: Products
vi: Sản phẩm

en: &lt;none&gt;
vi: &lt;rỗng&gt;

en: TODO Add a descriptive string here to show in the UI.
vi: TODO Viết mô tả để hiển thị trong UI.
