User Deco (6.x-1.0-beta1) - en to de translation catalogue (37 entries)

en: Title
de: Titel

en: Delete
de: Löschen

en: Private
de: Privat

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Remove
de: Entfernen

en: Public
de: Öffentlich

en: Categories
de: Kategorien

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Search
de: Suche

en: Message
de: Nachricht

en: Import
de: Importieren

en: Save
de: Speichern

en: Continue
de: Weiter

en: All
de: Alles

en: Added
de: Hinzugefügt

en: Gallery
de: Galerie

en: Price
de: Preis

en: Send
de: Senden

en: !time ago
de: vor !time

en: General Settings
de: Allgemeine Einstellungen

en: Ignore
de: Ignorieren

en: Sent
de: Gesendet

en: Image URL
de: Bild-URL

en: Send to
de: Senden an

en: You
de: Sie

en: has
de: hat

en: My
de: Mein

en: Add New
de: Neu hinzufügen

en: Received
de: Erhalten

en: Privacy
de: Privatsphäre

en: Date Sent
de: Sendedatum

en: 1 user | @count users
de[0]: 1 Benutzer
de[1]: @count Benutzer

en: Report
de: Bericht

en: Display a message to the user
de: Dem Benutzer eine Nachricht anzeigen

en: Flagged
de: Gekennzeichnet

en: Author UID
de: Autor-UID

en: Owner ID
de: Besitzer-ID
