User Delete (6.x-1.2) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: user
pt: usuário

en: Delete
pt: Apagar

en: security
pt: segurança

en: Redirect
pt: Redirecionar

en: Anonymous
pt: Anônimo

en: @type: deleted %title.
pt: @type: %title foi apagado.

en: file system
pt: sistema de arquivos

en: The directory %directory does not exist.
pt: O diretório %directory não existe.

en: The directory %directory is not writable
pt: Não há permissão de escrita na pasta %directory

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
pt: Não é possível escrever na pasta %directory. Por favor, verifique as permissões da pasta.

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
pt: Aviso de segurança: Não foi possível escrever o arquivo .htaccess. Por favor, crie um arquivo .htaccess na pasta %directory com o seguinte código: <code>!htaccess</code>

en: When deleting the account
pt: Ao apagar a conta

en: Disable the account and keep all content.
pt: Desabilitar a conta e manter todo o conteúdo.

en: Disable the account and unpublish all content.
pt: Desabilitar a conta e despublicar todo o conteúdo.

en: Delete the account and all content.
pt: Apagar a conta e todo o conteúdo.

en: The user account %id does not exist.
pt: A conta de usuário %id não existe.

en: Attempted to cancel non-existing user account: %id.
pt: Tentativa de cancelar a conta de um usuário que não existe: %id.
