User Delete (6.x-1.2) - en to tr translation catalogue (17 entries)

en: user
tr: kullanıcı

en: Delete
tr: Sil

en: security
tr: güvenlik

en: Backup
tr: Yedekle

en: Redirect
tr: Yönlendir

en: Anonymous
tr: Adsız

en: @type: deleted %title.
tr: @type: %title silindi.

en: file system
tr: dosya sistemi

en: The directory %directory does not exist.
tr: %directory dizini bulunamadı.

en: The directory %directory is not writable
tr: %directory dizini yazılabilir değil

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
tr: %directory dizini yazılabilir değil, çünkü yazma izinleri doğru ayarlanmamış.

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
tr: Güvenlik uyarısı: .htaccess dosyası yazılamıyor. Lütfen %directory dizininde aşağıdaki satırları içeren bir .htaccess dosyası yaratın: <code>!htaccess</code>

en: Disable the account and keep all content.
tr: Hesabı devre dışı bırak ve içeriği sakla

en: Disable the account and unpublish all content.
tr: Hesabı devre dışı bırak ve tüm içeriği yayından kaldır.

en: Delete the account and all content.
tr: Tüm hesabı ve içeriği sil

en: The user account %id does not exist.
tr: %id kullanıcı hesabı mevcut değil.

en: Attempted to cancel non-existing user account: %id.
tr: Var olmayan bir kullanıcı hesabı iptal edilmeye çalışıldı: %id.
