User Delete (6.x-1.3) - en to id translation catalogue (14 entries)

en: user
id: anggota

en: security
id: keamanan

en: Redirect
id: Pengalihan

en: Anonymous
id: Anonim

en: Defaults
id: Bawaan

en: @type: deleted %title.
id: @type: menghapus %title.

en: file system
id: sistem file

en: The directory %directory does not exist.
id: Direktori %directory tidak ditemukan.

en: The directory %directory is not writable
id: Direktori %directory tidak bisa ditulisi.

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
id: Direktori %directory tidak bisa ditulisi, karena tidak memiliki konfigurasi hak akses yang benar.

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
id: Peringatan keamanan: Tidak bisa menulis file .htaccess. Mohon buat ulang file .htaccess dalam direktori %directory yang berisi baris berikut: <code>!htaccess</code>

en: Delete the account and all content.
id: Hapus akun dan semua konten.

en: The user account %id does not exist.
id: Akun pengguna %id tidak ada.

en: Attempted to cancel non-existing user account: %id.
id: Berusaha untuk membatalkan akun pengguna yang tidak ada: %id.
